English

RAKSTI
BRĪVAJAM
FORUMAM
 
 
Saņem ziņas e-pastā
 
 
 
MANAGING PERFORMING ARTS ACROSS EUROPE: Seminārs teātru tehniskajām profesijām: skaņu režisoriem, operatoriem un inženieriem
Sadarbībā ar Latvijas Dailes teātri un Starptautisko asociāciju THEOREM LJTI rīko jau trešo semināru, kas veltīts teātra tehniskajām profesijām ar kopīgo nosaukumu „Managing Performing Arts across Europe”. Tā norises laiks š.g. 4. līdz 7. jūlijs, Rīga, Latvijas Dailes teātris.
   
2003. gadā notika pirmais seminārs, kurš tika veltīts gaismas režijas problēmām teātrī. Nepieciešamība pēc semināriem teātra tehnisko profesiju pārstāvjiem rosināja turpināt aizsākto semināru sēriju - 2004. gadā notika starptautisks seminārs gaismu māksliniekiem (nākamais līmenis) un teātru tehniskajiem direktoriem.
2005. gadā LJTI pievēršas ne mazāk svarīgam izpildītājmākslas komponentam - skaņas režijai.

SEMINĀRA APRAKSTS un DALĪBAS NOSACĪJUMI
Sadarbībā ar Latvijas Dailes teātri un Starptautisko asociāciju THEOREM LJTI rīko jau trešo semināru, kas veltīts teātra tehniskajām profesijām ar kopīgo nosaukumu „Managing Performing Arts across Europe". Tā norises laiks ir paredzēts no š.g. 4. līdz 7. jūlijam, Rīgā, Latvijas Dailes teātrī.

2003. gadā notika pirmais seminārs, kurš tika veltīts gaismas režijas problēmām teātrī. Nepieciešamība pēc semināriem teātra tehnisko profesiju pārstāvjiem rosināja turpināt aizsākto semināru sēriju - 2004. gadā notika starptautisks seminārs gaismu māksliniekiem (nākamais līmenis) un teātru tehniskajiem direktoriem.

2005. gadā LJTI pievēršas ne mazāk svarīgam izpildītājmākslas komponentam - skaņas režijai.

Semināra mērķis
Semināra mērķis ir Latvijas skaņu režijā strādājošiem speciālistiem un topošiem profesionāļiem piedāvāt apgūt zināšanas un izpratni par skaņu režiju kā būtisku izrādes struktūras sastāvdaļu, kā arī profesionālu ārzemju pasniedzēju vadībā papildināt praktiskās iemaņas skaņu režijā, uzzināt par mūsdienu tendencēm pasaulē, rosināt jaunas idejas.

Seminārā ir paredzētas gan teorētiskas lekcijas, gan praktiskas ievirzes darbošanās, pieredzējušu speciālistu vadībā.

Iepriekšējo semināru pieredze rāda, ka seminārs kļūst arī par profesijas pārstāvju tikšanās vietu un domu apmaiņas forumu, kas iespēju dod nozares speciālistiem rezumēt problēmas, tādejādi kopīgi cenšoties atrast to cēloņus un meklēt risinājumus.

Semināra dalībnieki
Seminārā aicināti piedalīties skaņu režisori, inženieri un operatori, kā arī teātru muzikālie vadītāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.
Par prioritāti tiks uzskatīta pretendenta ar saistība teātra jomu.

Semināra programma
Semināra moderators un viens no pasniedzējiem ir skaņu režisors un inženieris Andris Ūze, kurš sadarbībā ar LJTI veica programmas izstrādi un pasniedzēju atlasi.

Lai semināra programma atspoguļotu aktuālākās skaņu režisoru, inženieru un operatoru problēmas, organizatori š.g. februārī izsūtīja programmas projektu aptaujas anketas veidā, lūdzot potenciālos dalībniekus novērtēt piedāvātās tēmas un semināra struktūru.

Apkopojot iesūtītās anketas, organizatori pārliecinājās par potenciālo dalībnieku lielo interesi un pozitīvo piedāvātās programmas novērtējumu.

Semināra programmas ievaddaļa tiks veltīta skaņas, akustikas un skaņu sistēmu komponentu pamatzināšanu bāzes apguvei. Turpinājumā paredzēts iepazīstināt ar skaņu sistēmu veidošanu un skaņu sistēmu salāgošanu, pārbaudi un regulēšanu. Trešajā semināra dienā tiks izskatīta dažādu skatuves mākslas veidu apskaņošanas plānošana un uzveduma attīstīšana. Pēdējā mācību dienas priekšpusdienā plānots apskatīt mūsdienu skaņu dizaina un tehnoloģiju tendences un aprīkojuma jaunievedumus. Katru dienu daļa pēcpusdienas tiks veltīta praktiskajām nodarbībām un diskusijām.

Semināra lekciju grafiks

Pasniedzēji
Semināra programmas tēmu apguvei LJTI ir pieaicinājis 4 lektorus - vienu no Latvijas un 3 pasniedzējus no Eiropas un ASV.

Mācību spēks no Latvijas ir akustikas speciālists Andris Zabrauskis, kurš sniegs ievadlekcijas.

Semināra pārējās tēmas dalīs pasniedzēji - Entonijs Valdrons (Anthony Waldron) no Lielbritānijas un Mihaels Markus Štāts (Michael Marcus Staats) no Vācijas.

Entonijs Valdrons ir pieredzējis skaņu inženieris, strādājis Advision Recording Studios un Londonas Karaliskajā Nacionālajā teātrī (The Royal National Theatre), veidojis skaņas dizainu daudziem uzvedumiem Eiropā un Ziemeļamerikā. Kopš 1989.gada darbojas kompānijā CADAC Electronic.

Mihaels Markus Štāts - plaša profila speciālists skaņas aprīkojuma un akustikas jomā. Darba pieredze: inženieris un servisa nodaļas vadītājs Amptown Electroacoustic GmBH, projektu vadītājs Amptown Sound & Communication GmbH(ASC). Strādājis kā īpašais Clear-Com Intercom Systems un CADAC izplatītais/projektu vadītājs daudzās pasaules valstīs (Malaizijā, Krievijā, Latvijā u.c.).

Kontakti
Helēna Reitupe/ projekta vadītāja - helenar@theatre.lv / tel. 7212621
Andris Ūze/ semināra moderators - audiosonic@apollo.lv

Latvijas Jaunā teātra institūts
Merķeļa ielā 13 - 700, Rīga, LV-1050
Tel. 7 212622; fakss: 7 212471
e-pasts: contact@theatre.lv
www.theatre.lv

   
Atgriezties
 

Jana Lauversa kompānija

Izrāžu skate. Pavasaris 2013

Homo Novus - raksti un recenzijas
 
 
 
     
 
X
Su Mo Tu We Thu Fr Sa