English

RAKSTI
BRĪVAJAM
FORUMAM
 
 
Saņem ziņas e-pastā
 
 
 
SPACE
Homo Alibi laikā no 26.līdz 29.augustam notiks SPACE izglītības programma starptautisku festivālu kuratoriem, kurā piedalīsies 11 jauni profesionāļi no dažādām Eiropas valstīm. Paralēli diskusijām un sarunām ar pieredzējušiem kuratoriem un māksliniekiem, dalībnieki noskatīsies un vērtēs festivāla Homo Alibi programmu.
   
SPACE programmas mērķis ir analizēt un mēģināt definēt kuratoru lomu un nozīmi attiecībā pret māksliniekiem, skatītājiem, ģeopolitisko un sociālo kontekstu; mācīties izvērtēt brīvību un ierobežojumus (mākslinieciskus, finansiālus, administratīvus, politiskus, sociālus), salīdzināt savu pieredzi un darba metodes ar citiem, iepazīt atšķirīgu Eiropas valstu teātru un festivālu sistēmas, attīstīt ilgstspējibas principu, izprast starptautiskas sadarbības nozīmi un veidot nākotnes sadarbības modeļus.

SPACE dalībnieku vidū ir Alesandra Simeoni (Interatro festival, IT), Rui Silveira (O Espaco Do Tempo, PT), Sandrine Kustere (Theatre Arsenic, CH), Silvija Violana (Le Carre, Les Colonnes, FR), Haruns Morisons (Fierce festival, UK), Kristiana Galanopulou (MIRfestival, GR), Berts Heilens (De Warande, BE), Mette Bjerge (Junge Hunde fetsival, DK), Linnette Morana (Live Collison, IE), Joanna Biernacka (Wroclaw Dialog festival, P), Korina Oprea (Intercult, SE).
Programmu vadīs ilggadēja Berlīnes teātra Hebbel direktore Nele Hertlinga un Roterdamas festivāla Keuze kuratore Anemija Vanakere, savukārt kā viesi piedalīses JRT režisors Alvis Hermanis, kritiķis un Maskavas NET festivāla direktors Romans Dolžanskis, vizuālās kultūras teorijas un estētikas profesors Makss Rīanens no Helsinkiem, kā arī festivāla Homo Alibi 2010 autores Zane Kreicberga, Gundega Laiviņa un Laura Stašāne.

LJTI ir viens no partneriem Eiropas mobilitātes pilotprojektā SPACE (Supporting Peforming Arts Circulation in Europe), kura mērķis ir izstrādāt un praktizēt jaunas mobilitātes formas skatuves mākslu laukā, iegūt padziļinātas zināšanas par konkrētām Eiropas valstīm un veidot nākotnes sadarbības modeļus.

SPACE pilotprojekts darbojas no 2008.līdz 2011.gadam un šai periodā SPACE piedāvā trīs dažādas augstākā līmeņa izglītības programmas starptautisku festivālu kuratoriem, kompāniju/teātru menedžeriem un kultūras žurnālistiem, kuru uzmanības centrā ir mobilitātes jautājumi. SPACE izstrādā arī mobilitātes kartēšanas modeli Travelogue un plāno kultūras organizāciju kapacitātes stiprināšanas programmu.

Ar dalībniekiem un SPACE programmām var iepazīties mājas lapā: www.spaceproject.eu
SPACE programmas norisi Rīgā atbalsta LR Kultūras ministrija un Eiropas Komisijas programma "Kultūra".

SPACE (Supporting Performing Arts Circulation in Europe) ir kopīga darba platforma, ko dibinājušas 9 Eiropas skatuves mākslas sektora organizācijas: ONDA Parīzē (National office for the circulation of performing Arts), VTI Briselē (Vlaams Theater Instituut), TIN Amsterdamā (Theater Instituut Nederlands), LJTI Rīgā (Latvijas Jaunā teātra institūts), British Council Londonā, ETI Romā (Ente Teatrale Italiano), Pro Helvetia Cīrihē, The Red House Sofijā, The Arts and Theatre Institute Prāgā, The Zentrum BRD des Internationalen Theaterinstituts Berlīnē. Projektā piedalās arī starptautiskā teātra organizācija IETM.
   
Atgriezties
 

Jana Lauversa kompānija

Izrāžu skate. Pavasaris 2013

Homo Novus - raksti un recenzijas
 
 
 
     
 
X
Su Mo Tu We Thu Fr Sa