English

RAKSTI
BRĪVAJAM
FORUMAM
 
 
Saņem ziņas e-pastā
 
 
 
Starptautisks simpozijs "Paplašinātā scenogrāfija I. Par skatīšanos" Rīgā, 25. - 27. februārī
Prāgas Scenogrāfijas kvadrinnāles 2011 projekta Intersection: Intimacy and Spectacle ietvaros Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Prāgas kvadrinnāli un Jauno Rīgas teātri piedāvā starptautisku simpoziju Scenography Expanding: On Spectatorship.
   

Pēdējās desmitgadēs scenogrāfija un teātra dizains ir pametis melno kulišu ieskauto skatuvi un pārvietojies uz teritoriju, kas atrodas teātra, arhitektūras, vizuālās mākslas un mediju krustpunktā. Jauno scenogrāfijas telpu veido darbība un mijiedarbe, tādēļ tā ir hibrīda, mainīga un tai ir savs stāsts. Šo pārmaiņu pamatā ir starpdiscplināra telpas izjūta un telpas kā sociālā aģenta izpratne un tieši šīs kategorijas ir laikmetīgās scenogrāfijas prakses un teorijas pamatā.

Lai attīstītu un aktivizētu starpdisciplināru scenogrāfijas diskursu, Prāgas Scenogrāfijas kvadrinnāle rīko simpoziju sēriju Scenography Expanding 1-3, kas 2010. gadā notiks Rīgā, Belgradā un Evorā. Simpoziji sastāvēs no zinātniskiem priekšlasījumiem, mākslinieku prezentācijām un ekspertu vadītām interaktīvām sesijām, kas aplūkos skatītāju, mākslinieku un kuratoru lomu, pozīciju un savstarpējās attiecības mūsdienu telpas dizaina kontekstā.

Scenography Expanding I: On Spectatorship
Paplašinātā scenogrāfija I: Par skatīšanos
Jaunajā Rīgas teātrī, 2010. gada 25. - 27. februārī
Simpozijs atvērts tikai reģistrētiem dalībniekiem!

Simpozija programma
Simpozija dalībnieki
Simpozija referentu biogrāfijas
Referātu kopsavilkumi

Darba valoda - angļu
Informācija: gundega@theatre.lv; 67228477

Tēmas:
Kā hibrīdās telpas, ko mēs apdzīvojam teātrī, arhitektūrā, izstādēs, medijos ietekmē skatītāja lomu un uztveri? Vai telpa kļūst par noteicošu faktoru teātra mākslinieku un skatītāju sarunā un aicina pētīt, konstruēt, iestudēt un izspēlēt jaunus sižetus un tēmas? Vai paplašinātais scenogrāfijas jēdziens apgāž vai apstiprina tradicionālo ideju par teātri kā dzīvu mākslu?   

Galvenie referenti:
Vits Havraneks (Čehija). Tranzit Display galerijas vadītājs, strādājis Prāgas Nacionālajā galerijā, publicējis un rediģējis grāmatas par Čehijas laikmetīgo mākslu, viens no lielākās Austrumeiropas mākslas kolekcijas kuratoriem. www.tranzitdisplay.cz
Deivids Tušingams (Lielbritānija / Austrija). Lincas - Eiropas Kultūras galvaspilsētas 2009 dramaturgs. www.linz2009.at
Dellbrügge & de Moll (Vācija). Mākslinieku tandēms, kas darbojas teritorijā, kur krustojas publiskā, digitālā un institucionālā telpa. www.workworkwork.de
Vera Mantero (Portugāle). Laikmetīgās dejas, teātra un balss māksliniece, viena no vadošajām 21.gadsimta horeogrāfēm, pārstāvējusi Portugāli 26. Sanpaulu Biennālē.
Arpads Šilings (Ungārija). Ungāru režisors, slavenās Kretakor teātra kompānijas dibinātājs, kas attālinājies no tradicionālās skatuves, lai radītu pilnīgi jaunu teātra valodu.
Irena Sentevska (Serbija). Arhitekte un kuratore, grāmatas "Swinging 90s: Stage Design in Serbia during Milosevic" autore.
Alans Rīds (Lielbritānija). Akadēmiķis, kultūras praktiķis un publisks intelektuālis, strādā ilgetrmiņa izpētes projektā, kas vieno zinātniekus, māksliniekus un arhitektus, Londonas King′s koledžā pēta teātra saikni ar likumu, karu un vardarbību, medicīnu, pilsētu un humānismu.
Solvita Krese (Latvija). Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore un mākslas zinātniece. Pētījusi skatītāja un mākslinieka attiecību modeļus projektos Re:public un Survival Kit. www.lcca.lv
Dorita Hanna (Jaunzēlande). Profesore, Massey Universitātes Mākslas departaments: Telpas dizains.

Simpozija kuratores Sodja Lotkere (Čehija) un Tea Brejzeka (Šveice). 

Informācija par simpoziju

www.intersection.cz
____________________________________________________________________________

Simpoziju sērija Scenography Expanding 1-3 tiek īstenota projektā Intersection: Intimacy and Spectacle. Intersection ir Prāgas Scenogrāfijas kvadrinnāles iniciēts starptautisks mākslas projekts, kas pēta teātra dizainu un scenogrāfiju kā starpdisciplināru jomu. Projekts sastāv no divām daļām - pētniecisku simpoziju sērijas Rīgā, Belgradā un Evorā un interaktīvas instalācijas / performances, kuras pirmizrāde notiks Prāgā 2011. gada jūnijā.

Intersection projektu organizē Prāgas kvadrinnāle sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu, Īrijas Teātra institūtu, Viktorijas un Alberta muzeju, BELEF festivālu, Kretakor teātra kompāniju, Prāgas Nacionālo teātri, Ente Teatrale Italiano, Laikmetīgās mākslas muzeju Kiasma, kā arī Cīrihes Mākslas universitātes Dizaina un tehnoloģiju institūtu, Escrita na Paisagem′s festivālu un Portugāles Mākslas vēstures un izpētes centru.

Programmu atbalsta Eiropas Savienības programma "Kultūra"
Simpozija oficiālā viesnīca Albert Hotel
Simpozijs tiek rīkots sadarbībā ar Jauno Rīga teātri

   
Atgriezties
   
 
 
Komentāri
 
Jūsu vārds
Jūsu e-pasts
Teksts
 
   
 

Jana Lauversa kompānija

Izrāžu skate. Pavasaris 2013

Homo Novus - raksti un recenzijas
 
 
 
     
 
X
Su Mo Tu We Thu Fr Sa