English

RAKSTI
BRĪVAJAM
FORUMAM
 
 
Saņem ziņas e-pastā
 
 
 
2003.gada 16. - 21.jūnijā Liepājas teātrī notiks Starptautisks gaismu režijas seminārs.
Organizators: Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI)
Norises laiks: 2003.gada 16. - 21.jūnijs
Norises vieta: Liepājas teātris
   
Latvijas Jaunā teātra institūts, sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību un Starptautisko asociāciju THEOREM no š.g. 16. līdz 21.jūnijam rīko gaismu režijas semināru, kuram par norises vietu ir izvēlēts Liepājas teātris.

SEMINĀRA PROGRAMMA

Semināra mērķi

• iegūt zināšanas un izpratni par gaismu režiju kā būtisku izrādes struktūras sastāvdaļu,
• paplašināt gaismu pielietojuma lomu, paņēmienus,
• gūt impulsus jauniem eksperimentiem,
• gūt informāciju par tālākām mācību un prakses iespējām,
• iepazīties ar kaimiņvalstu kolēģiem un viņu pieredzi
• radīt nopietnu konkurenci ārvalstu viesmāksliniekiem, piedāvājot radošu, kvalitatīvu un progresīvu gaismu režiju Latvijas izrādēm;
• savstarpēji tikties, pārrunāt nozares problēmas un rast to risinājumus.

Semināra programma un pasniedzēji

Semināra moderatora pienākumus ir uzņēmies Šveices/Zviedrijas gaismu mākslinieks un speciālists Reinhards Bišels (Reinhard Bichsel). Viņa vadībā tiek atlasīti pārējie pasniedzēji un sastādīta semināra programma. Reinhards Bišels arīdzan pats sniegs ievadlekcijas par gaismu režijas pamatprincipiem, stiliem un paņēmieniem.

Semināra teorētiskās daļas ievadlekcijas lasīs Zviedrijas Dramatiskā institūta pasniedzējs un Drottningholmas teātra gaismu mākslinieks Anders Laršons (Anders Larsson) - viņš sniegs videolektorijus par gaismas lomas vēsturisko attīstību teātrī un kino, lekcijas par mūsdienu tehnikas izmantošanu un tendencēm, par gaismu režijas stiliem teātra, dejas un muzikālās izrādēs u.c.

Šveicietis Kristofs Goržē (Christoph Gorgé) - gaismu dizaineris teātrī Kaserne, (tā ir pēdējo gadu ievērojamākā viesizrāžu vieta tādiem māksliniekiem un teātriem kā Ariana Mnuškine (Mnouchkine), Pīters Bruks (Peter Brook), Deschamps, Rafaello Sanzio un daudziem citiem).

Somiete Līza Kironseppa (Liisa Kyrönsppä) ir slavenā Kiasmu teātra (Helsinki) gaismu māksliniece. Viņa vadīs semināra praktisko daļu.

Lielbritānijas gaismu māksliniece Dženija Kogana (Jenny Kagan)ir divpadsmit gadu pieredze gaismu režijā. Viņa darbojas Nacionālajā Karaliskajā teātrī un apmāca gaismu mākslinieku bakalauru kursus Centrālajā runas un drāmas skolā (Central School of Speech and Drama) un Roses Brufordas koledžā (Rose Bruford College), kā arī piedalās daudzos semināros un konferencēs par gaismas režijas tēmu. Viņa vadīs praktiskās nodarbības par gaismu efektu izmantošanu un darbu ar Moving Lights u.c.

Semināra dalībnieki

Seminārā ir aicināti piedalīties Latvijas profesionālos teātros strādājošie gaismu meistari, scenogrāfi un režisori.

Interese un nepieciešamība pēc dalības gaismu režijas seminārā ir lielāka par iespēju sniegt praktiskās daļas dalībnieku vietas, tādēļ esam iecerējuši piedāvāt teorētiskās lekcijas apmeklēt vēl papildus klausītājiem.

Projekta organizatori un partneri

Projektu organizē Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Latvijas Teātru darbinieku savienību un Starptautisko asociāciju THEOREM.
Starptautisko gaismu režijas semināru atbalsta Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsētas dome, Zviedru institūts, Somijas vēstniecība, Ziemeļvalstu informācijas centrs, Šveices kultūras atbalsta fonds "Pro Helvetia", Britu padome.

Semināra dalības nosacījumi

• Seminārā var piedalīties DALĪBNIEKA statusā - ņemt dalību visās semināra norisēs - praktiskās un teorētiskās daļās, kā arī saņemt Starptautiskā gaismu režijas semināra SERTIFIKĀTU. Jāmaksā dalības maksa.
• Seminārā var piedalīties arī KLAUSĪTĀJA statusā - piedalīties teorētiskās daļās un vērot videolektorijus, bet nav iespējams darboties praktiskās daļās. Dalības maksa nav jāmaksā.
• Par semināra dalībniekiem ir aicināti profesionālo Latvijas teātru esošie un topošie gaismu meistari, scenogrāfi, režisori - profesionāļi, kuru darbs ir praktiski saistīts ar gaismas režiju.
• Semināra teorētiskās daļas var apmeklēt gaismas režijas interesenti.
• Semināra darba valoda ir angļu. Tomēr, katrā seminārā ir paredzēti kuratori, kuri palīdzēs sazināties latviešu valodā.
• Dalībniekam ir jābūt pārliecinātam, ka varēs apmeklēt visa semināra nodarbības laikā š.g. 16. - 21. jūnijam.
• Klausītājs var apmeklēt teorētiskās lekcijas pēc savas izvēles, iepriekš piesakoties (arī par viesnīcas izvēli).
• Dalībnieks vai Klausītājs pats (vai viņa pārstāvētā organizācija) sedz savus dzīvošanas izdevumus. Organizatori uzņemas piedāvāt ekonomiskākos variantus.
• Ja dalībnieks pārstāv kādu profesionālo teātri, vēlams, ka teātris apmaksā dalībniekam dalības maksu un uzturēšanās izdevumus (viesnīcu un ēdināšanu), papildus viens klausītājs no teātra tiek aicināts bez maksas.
• Dalībniekiem un Klausītājiem vēlams ņemt līdzi savu vai savu kolēģu izrāžu videoierakstus un foto, kuros būtu iespēja novērtēt gaismu dizaina izveidi un to kopīgi (pasniedzēji, dalībnieki un klausītāji) analizēt.
• Dalības maksa vienam Dalībniekam ir 75,- LVL.
• Potenciālajam dalībniekam jāaizpilda pieteikuma anketa un jānosūta līdz š.g. 19.maijam uz LJTI - pa pastu vai elektroniski.
• Klausītājiem jānosūta pieteikuma anketa līdz 3. jūnijam.

   
Atgriezties
 

Jana Lauversa kompānija

Izrāžu skate. Pavasaris 2013

Homo Novus - raksti un recenzijas
 
 
 
     
 
X
Su Mo Tu We Thu Fr Sa