English

RAKSTI
BRĪVAJAM
FORUMAM
 
 
Saņem ziņas e-pastā
 
 
 
Iemesls optimismam
LJTI aicina skatuves mākslas profesionāļus – režisorus, scenogrāfus, dramaturgus, horeogrāfus, producentus - uz semināru „Iemesls optimismam” (Case For Optimism) 2012. gada 23. janvārī plkst. 10.30-17.30. Pieteikšanās līdz 16. janvārim.
   
Iemesls optimismam (Case For Optimism)
2012. gada 23. janvārī 10.30-17.30
ES Mājā, Aspazijas bulvārī 28

Pieteikšanās līdz 16. janvārim uz e-pastu zane@theatre.lv vai zvanot 29489478.

Semināru vadīs Lūsija Nīla (Lucy Neal), mākslas producente un kopienu aktīviste no Londonas, un tā mērķis ir dalīties pieredzē un viedokļos par ilgtspējīgas radošās prakses iespējamību uz šodienas globālo sociālo, ekonomisko un vides izaicinājumu fona. „Iemesls optimismam” ievadīs mūs tēmās, pie kurām pastiprināti strādāsim visu gadu un kurām būs veltīts Eksperimentālā teātra festivāls Homo Alibi/Recycled, kas notiks 30.08.-02.09.2012.

Lūsija Nīla savulaik 80. gados dibinājusi avangardisko Londonas teātra festivālu LIFT un tā 25 gadu vēsturi kopā ar otru festivāla direktori Rozu Fentoni (Rose Fenton) atspoguļojusi grāmatā „The Turning World” (2005). Lūsijas darbība aptver tādas sfēras kā mākslas producēšana, sociālā uzņēmējdarbība, kopienu aktīvisms un rakstniecība, bet īpaši viņu interesē, kā notikumi, kas raisa svētku izjūtu, var kļūt par pārmaiņu katalizatoriem. Lūsija Nīla ir kustības „Pārmaiņu pilsēta Tūtinga” (Transition Town Tooting) līdzpriekšsēdētāja, kas ir Londonas dienvidrietumu rajona iedzīvotāju kopienas iniciatīva ar mērķi meklēt sasniedzamus risinājumus klimata pārmaiņu un naftas resursu izsīkšanas radītajiem izaicinājumiem. Tā ir plašākas starptautiskas un arvien pieaugošas kustības „Transition Network” sastāvdaļa. Lūsija ir līdzautore pētījumam „Sustainable Ability”, kurā aplūkota Apvienotās Karalistes mākslas un kultūras sektora reakcija uz dabas resursu noplicināšanas un klimata pārmaiņu sekām. Un visbeidzot Lūsija Nīla ir četru bērnu māmiņa un viņas hobijs ir ziemas peldēšana.

„Case For Optimism” ir jau pārbaudīts formāts, kuru Lūsija Nīla attīsta, lai radītu sarunu un iztēles telpu kultūras un mākslas organizāciju vadītājiem un individuāliem māksliniekiem, kas palīdz padziļināt viņu izpratni par un meklēt radošas atbildes uz savstarpēji saistītajiem klimata pārmaiņu, dabas resursu noplicināšanas un fiskālās krīzes jautājumiem. Seminārā ar dažādu vingrinājumu palīdzību tiek radīta atvērta vide domu un viedokļu apmaiņai, tas ietver arī vides un ilgtspējīgas attīstības ekspertu ievadrunas un darbu grupās. Semināra galvenais uzstādījums ir saskatīt pozitīvo un atklāt, ko ikviens no mums VAR darīt labākas nākotnes vārdā.

Rīgas seminārā piedalīsies arī Artūrs Polis, biedrības „Ikšķiles Pārmaiņu iniciatīva” vadītājs, ilgtspējīgas būvniecības speciālists, un Jānis Brizga, vides zinātnieks, Latvijas Universitātes pasniedzējs un biedrības „Zaļā brīvība” dibinātājs, kuri sniegs ekspertu viedokli par seminārā aplūkotajām tēmām.

Semināra darba valoda – angļu (darbs grupās – latviešu valodā). Jāpiedalās visā seminārā. Apstiprinātajiem dalībniekiem seminārs ir bez maksas.
Atbalsta EK programma „Kultūra” un ES Māja.

Iepriekšējo „Case For Optimism” (C4O) dalībnieku atsauksmes:

„C4O bija intensīva un aizkustinoša pieredze, kas apstiprināja manu aicinājumu.”

„Patiešām pacilājoša, optimistiska un iedvesmojoša diena.”

„Man bija dota atbildība un iespēja patiesi pārdomāt, kāpēc mēs darām to, ko darām – un kā mēs to darām – tas šajā forumā tapa daudz skaidrāks, salīdzinot ar jebkuru citu agrāk apmeklētu līdzīgu pasākumu.”

„Dalība šajās sarunās pastiprina tavu atbildības sajūtu... tu sajūti lielāku apņēmību turpināt un darboties, jo tam ir jēga. Un arī tāpēc, ka tas patiešām aizraujošā veidā savieno tevi ar citiem cilvēkiem.”

Simone Kenjona (F.I.T Festival Lab dalībniece un projekta „Distance” kuratore, kas piedalījās arī festivālā Homo Novus 2011):
„Ir svarīgi ar šādas strukturētas tikšanās palīdzību veidot sarunu starp mākslas profesionāļiem un vides speciālistiem, tas man atgādina, ka mums, kā kultūras līderiem, ir noteikta atbildība, un iedvesmo mūs radoši piedalīties potenciālo risinājumu meklēšanā. Diena bija aizraujoša un iedvesmoja ar patiesu interesi domāt par klimata pārmaiņām un to, ko mēs katrs individuāli un savās organizācijās varam darīt šajā sakarā. Pieeja, kā tas viss tika organizēts, visiem dalībniekiem ļāva līdzvērtīgi paust savus personīgos un profesionālos viedokļus. Bija fantastiski vieslektori, un īpaši vērtīga man šķita informācija par pārtikas industriju. Teorija tika veiksmīgi līdzsvarota ar darbu grupās un diskusijām, it īpaši mani uzrunāja Džoannas Makijas (Joanna Macy) vingrinājumi nākotnes testēšanā.”

Uzziņai:
Kopš 2009. gada LJTI ir Eiropas skatuves mākslas organizāciju sadarbības platformas IMAGINE 2020 dalībnieks un viens no Eiropas Komisijas programmas „Kultūra” atbalstītā daudzgadu projekta „IMAGINE 2020: Māksla un klimata pārmaiņas” līdzorganizatoriem. Piecu gadu laikā (2010-2015) LJTI realizēs dažādas aktivitātes, lai veicinātu mākslinieku un zinātnieku sadarbību un plašākas sabiedrības interesi par šo tematiku. LJTI līdzšinējās aktivitātes IMAGINE 2020 zīmē: Pītera Gingolda lekcija „TippingPoint: radoša atbilde klimata pārmaiņu izaicinājumam” festivāla Homo Alibi 2010 projektā „Domāšanas maratons”; instalācija „Garā pupa” sadarbībā ar RIX-C Mūsdienu mākslas forumā Baltā nakts 2010; Annas Rispoli gaismas izrāde „Es ļoti gribu atgriezties mājās” Gaismas festivālā Staro Rīga 2010; daļa viesizrāžu programmas un Latvijas jauno režisoru jaundarbu programma „PROVE” festivālā Homo Novus 2011.
   
Atgriezties
 

Jana Lauversa kompānija

Izrāžu skate. Pavasaris 2013

Homo Novus - raksti un recenzijas
 
 
 
     
 
X
Su Mo Tu We Thu Fr Sa