Drukāt
Svētceļnieks / teĆ¢tris
Juha Valkepā, Kristians Smedss un Tero Nauha (Somija)

Ceturtdien, 22. septembrī plkst. 19.00
Piektdien, 23. septembrī plkst. 17.00
Sestdien, 24. septembrī plkst. 17.00

Jaunais Rīgas teātris - Lāčplēša iela 25
Angliski
Izrādes ilgums: 1h 10 min
Biļetes cena: 7 Ls

Patiesībā viņi ir četri ā€“ balss mākslinieks Juha Valkepā (1967), teātra režisors Kristians Smedss (1971), grafiķis Tero Nauha (1970) un radio dīdžejs un gaismu mākslinieks Pjetu Pjetainens (1965). Visi kopā viņi ir izveidojuši neformālu apvienību Houkka Bros, ko nosacīti varētu latviskot kā ā€žMuļķa brāļiā€. Kristians stāsta, ka viņi nodarbojas ar reliģisko teātri un tas esot viņu hobijs. Šobrīd top triloģijas otrā daļa ar nosaukumu ā€žBērni, putni un puķes ā€“ neliels mūziklsā€, kuras pirmizrāde paredzēta 2006. gada vasarā.

Viņu kopīgā biogrāfija sākās tajā brīdī, kad Kristians, noskatījies kādu no Juhas balss performancēm, piedāvāja viņam kaut ko iesākt ar tekstu, kuru viņš pats bija iecerējis, bet nekādi nespēja uzvest teātrī . " "Svētceļnieka ceļšā€ ir garīga grāmata, tuva krievu pareizticīgajiem un grieķu katoļiem. Nezinot, kur ir mans dievs, es tajā atradu daudzas lietas, kas man patika. Iet, elpot, darīt to, kas jādara, un nepadoties. Es sapratu, ka tā ir svarīga grāmata, bet nezināju, ko ar to iesākt. Tad es uzaicināju Kristianu un Tero pievienoties man šajā darbā,ā€ ā€“ tā Juha. Pirmo reizi viņi visi trīs satikās desmit dienas pirms paredzētās pirmizrādes 2003. gada vasarā Kajāni, mazā pilsētiņā pašos Somijas ziemeļos, kuras teātri tolaik vēl vadīja Smeds. Kad viņi saprata, ka reliģisku stāstu teātrī nevar recitēt un izdziedāt kā baznīcā, bet līdz pirmizrādei bija palikušas jau mazāk nekā desmit dienas, viņi devās pie jūras un nelielā kafejnīciņā, sēžot ap galdu un dzerot kafiju, saprata, ka tieši tā arī šis stāsts ir jāstāsta ā€“ sēžot ap galdu. 2004. gada jūnijā festivālā Baltoscandal Igaunijā notika izrādes angļu versijas pirmizrāde, bet nu jau tā ir pabijusi vairākos Eiropas festivālos.

Tas ir vienkārši izstāstīts vienkāršs stāsts ā€“ leģenda par kādu pareizticīgo svētceļnieku un viņa ticības spēku. Nelielā istabā mēs sēžam ap galdu, klausāmies un vērojam, kā mazi dzijas kamoliņi, krīta gabaliņi un papīra strēmeles pasaka būtisko. Vienkārši. Beigās dzeram tēju un uzzinām, ka nākamais stāsts būs par Asīzes Francisku. Tas tiks stāstīts jau kopā ar ā€žceturto brāliā€ Pjetu Pjetainenu, kuru Rīgā varēs sastapt festivāla klubā kā DJ Levy.

Septembris

P

O

T

C

P

S

Sv

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 
www.houkat.net

Somijas vƧstniecƮba
Somijas Ƃrlietu ministrijas KultĆ»ras nodaĆÆa

hspace=0

Atpakaļ   Uz augšu