Drukāt
Solo Me / deja
BADco. (Horvātija)

Ceturtdien, 22. septembrī  plkst. 20.00
"Grīvas mēbeles" - Daugavgrīvas iela 31/3
Izrādes garums: 60 min
Biļešu cena: 3*, 5 Ls
* skolēniem, studentiem, pensionāriem
 
Transports: 3. autobuss līdz pieturai "Lauksaimniecības mašīnbūves rūpnīca"

"Solo A mažorā, op. 69"
Horeogrāfija un deja: Pravdans Devlahovičs
Dramaturģija: Ivana Sajko, Gorans Sergejs Pristašs
Mūzika: Ludvigs van Bēthovens. 7.simfonija, op. 92, otrā daļa, Zagrebas Filharmonijas orķestra ieraksts, diriģents: Lovro Matačičs
Kostīmi: BADco.
Gaismu dizains: Miljenko Bengezs

"Un šis vairs nav sākums"
Horeogrāfija un deja: Nikolina Bujasa-Pristaša
Dramaturģija: Ivana Sajko, Gorans Sergejs Pristašs
Mūzika: Ivans Marušičs-Klifs
Kostīmi: Silvio Vujičičs
Gaismu dizains: Miljenko Bengezs 

"Solo Me" ir dubultsolo diviem dejotājiem-horeogrāfiem, kurā divi dažādi darbi, uzskati un procesi nonāk saskarē viens ar otru. Lai arī katrs solo tika veidots un ir rādāms atsevišķi, to pretstatīšana un savienošana izrādījās ļoti intriģējoša. "Solo Me" ir refleksija par izrādi kā procesu, kurā liela nozīme ir attiecībām, kas izrādes mirklī izveidojas starp vērotāju un vērojamo. Pravdana un Nikolinas saspēle ir gluži vai hipnotiska, ko vēl tikai paspilgtina ierobežotais spēles laukums un kontrasts viņu starpā. 

Autoru kolektīvs BADco. no Zagrebas, kurā apvienojušies dejotāji-horeogrāfi, dramaturgi un filozofs, ir dibināts 2000.gadā. Nosaukums BADco. jeb "Bezvārda autoru kompānija" liecina par šīs apvienības vēlmi izvairīties no hierarhijas diktētajām attiecībām, kas valda teātra izrāžu veidošanas tradicionālajā modelī. Viņu darbos galvenā uzmanība tiek pievērsta ne tik lielā mērā konkrētai tematikai, cik paša radošā procesa organizācijai, kas balstās rūpīgā analīzē un kolektīvā darbā. BADco. mākslinieki lieto dažādas metodes, kas nereti ir pārņemtas no citām disciplīnām, un viņu izrādes darbojas kā mehānismi, kas ietiecas atšķirīgos realitātes kontekstos - sociālajā, politiskajā, intīmajā un mākslas. BADco. īpašais šarms ir viņu spēja intelektuālo materiālu pasniegt ar neparasti personisku attieksmi un humoru. Viņu dejas izrādes kļūst par dialogiem, kas paver iespējas intuitīvai komunikācijai ar skatītāju. Šie harizmātiskie mākslinieki jau ir ieguvuši nedalītu skatītāju atzinību Eiropā, ASV un kopš pagājušā gada augusta arī Latvijā, kur BADco. ar izrādi "Izdzēstie ziņojumi" piedalījās festivālā SEAS Liepājas Karostā.

Sergeja Pristaša lekcija

Balkānu radošā vide, ko raksturo kultūraktīvisms, sadarbība mākslinieku un teorētiķu starpā un spēcīgs neatkarīgais sektors, ir izpētes vērts fenomens. BADco. tiek atzīta par vienuno šībrīža progresīvākajām dejas un teātra grupām Balkānos un tai ir īpaša loma Horvātijas intelektuālajā un radošajā vidē.

BADco.dramaturgs Gorans Sergejs Pristašs Rīgā nolasīs lekciju par taktiskajiem sadarbības tīkliem Balkānos un piedalīsies diskusijās par mākslas procesu refleksijas nozīmi.

Līdzās mākslinieciskai darbībai BADco. S.Pristašs ir vairāku dejas un teātra izrāžu autors, dokumentālo filmu scenārists, Zagrebas teātra akadēmijas pasniedzējs, neatkarīgās organizācijas "Dramatiskās mākslas centrs" vadītājs, kā arī redaktors vienam no spēcīgākajiem Centrālās un Austrumeiropas performing art teorijas žurnāliem ā€žFrakcijaā€.

Septembris

P

O

T

C

P

S

Sv

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 
www.cdu.hrHorvĆ¢tijas KultĆ»ras Ministrija
Atpakaļ   Uz augšu