Drukāt
Fleshdance / deja
BADco. (Horvātija)

Piektdien, 23. septembrīĀ  plkst. 20.00
Grīvas mēbeles
Daugavgrīvas iela 31/3
Izrādes garums: 60 min
Biļešu cenas: 3*, 5 Ls
* skolēniem, studentiem, pensionāriemĀ 
Transports: 3. autobuss līdz pieturai "Lauksaimniecības mašīnbūves rūpnīca"

Horeogrāfija: Nikolina Bujasa-Pristaša
Deja: Pravdans Devlahovičs, Ana Kreitmeijere, Nikolina Bujasa-Pristaša
Dramaturģija: Ivana Ivkoviča, Gorans Sergejs Pristašs
Mūzika: Helge Hintereggers
Gaismu dizains: Miljenko Bengezs
Video: Olivers Imfelds
Kostīmi: Silvio Vujičičs
Vizuālā materiāla asistents: Gorans Peterkols
Konsultanti: Tomislavs Medaks, Ivana Sajko, Aleksandra Janeva
Producente: Una BauereĀ 

Autoru kolektīvs BADco. no Zagrebas, kurā apvienojušies dejotāji-horeogrāfi, dramaturgi un filozofs, ir dibināts 2000.gadā. Nosaukums BADco. jeb "Bezvārda autoru kompānija" liecina par šīs apvienības vēlmi izvairīties no hierarhijas diktētajām attiecībām, kas valda teātra izrāžu veidošanas tradicionālajā modelī. Viņu darbos galvenā uzmanība tiek pievērsta ne tik lielā mērā konkrētai tematikai, cik paša radošā procesa organizācijai, kas balstās rūpīgā analīzē un kolektīvā darbā. BADco. mākslinieki lieto dažādas metodes, kas nereti ir pārņemtas no citām disciplīnām, un viņu izrādes darbojas kā mehānismi, kas ietiecas atšķirīgos realitātes kontekstos - sociālajā, politiskajā, intīmajā un mākslas. BADco. īpašais šarms ir viņu spēja intelektuālo materiālu pasniegt ar neparasti personisku attieksmi un humoru. Viņu dejas izrādes kļūst par dialogiem, kas paver iespējas intuitīvai komunikācijai ar skatītāju. Šie harizmātiskie mākslinieki jau ir ieguvuši nedalītu skatītāju atzinību Eiropā, ASV un kopš pagājušā gada augusta arī Latvijā, kur BADco. ar izrādi "Izdzēstie ziņojumi" piedalījās festivālā SEAS Liepājas Karostā.

Fleshdance ir BADco. jaunākā izrāde, kas tapusi vairākās fāzēs.

Atsauksmes

"Erotiska izpausme, paradoksālā kārtā, nebūt nenozīmē redzēt un tikt ieraudzītam. Patiesībā demonstratīva izpausme gāž redzes režīmu. Atklātā miesa (flesh) nevis atklāj patieso es, kas ir bijis slēpts, bet drīzāk izšķīdina jebkuru es, ko būtu iespējams saprast."Ā  Michael Hardt, "Exposure"

Sergeja Pristaša lekcija

Balkānu radošā vide, ko raksturo kultūraktīvisms, sadarbība mākslinieku un teorētiķu starpā un spēcīgs neatkarīgais sektors, ir izpētes vērts fenomens. BADco. tiek atzīta par vienuno šībrīža progresīvākajām dejas un teātra grupām Balkānos un tai ir īpaša loma Horvātijas intelektuālajā un radošajā vidē.

BADco.dramaturgs Gorans Sergejs Pristašs Rīgā nolasīs lekciju par taktiskajiem sadarbības tīkliem Balkānos un piedalīsies diskusijās par mākslas procesu refleksijas nozīmi.

Līdzās mākslinieciskai darbībai BADco. S.Pristašs ir vairāku dejas un teātra izrāžu autors, dokumentālo filmu scenārists, Zagrebas teātra akadēmijas pasniedzējs, neatkarīgās organizācijas "Dramatiskās mākslas centrs" vadītājs, kā arī redaktors vienam no spēcīgākajiem Centrālās un Austrumeiropas performing art teorijas žurnāliem ā€žFrakcijaā€.

Septembris

P

O

T

C

P

S

Sv

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 
Foto: Miljenko Bengez
www.cdu.hr

HorvĆ¢tijas KultĆ»ras Ministrija
Atpakaļ   Uz augšu