Drukāt
Igauņu vakars / teĆ¢tris, mĆ»zika
Anderss Harms un Especially Sad Music Orchestra

Pirmdien, 19. septembrī plkst. 20.00
Platforma Betanovuss uz AB Dambja
Iepretim viesnīcai Radisson SAS
Angliski
Izrādes ilgums: 1h 30 min
Biļešu cena: 3*; 5 Ls
* skolēniem, studentiem, pensionāriem

Ā 

Esi piedzēries, esi ļoti, ļoti piedzēries / izrāde-lekcija
Autors Anderss Harms

Anderss Harms (1977) ir studējis mākslas vēsturi Igaunijas Mākslas akadēmijā, bet kopš 2000. gada pats tajā ir pasniedzējs. Harms ienāca Igaunijas mākslas ainā kā provokatīvs ā€žjauno un niknoā€ paaudzes pārstāvis,Ā betĀ pavisam drīz izpelnījās godu būt par Igaunijas paviljona kuratoru 2000. gada Venēcijas arhitektūras biennālē un 2003. gada Venēcijas mākslas biennālē. Kopš 2002. gada viņš ir Tallinas izstāžu zāles (Kunsthalle Tallin) kurators. Palaikam vēl ir manāmas viņa 2001. gadā dibinātās performanču mākslas vienības Troubleproductions (kopā ar Hanno Soanu) aktivitātes. 2004. gada festivālā Baltoscandal (Rakvere, Igaunija) Anderss Harms projektam ā€žNeeksistējošais teātrisā€ iestudē lekcijizrādi ā€žEsi piedzēries, esi ļoti, ļoti piedzēriesā€ un atklāj jaunu savas personības šķautni.

ā€œEsi piedzēries, esi ļoti, ļoti piedzēriesā€ ir apņēmības pilna lekcija par filozofijas un alkohola attiecībām. Šajā priekšnesumā Anderss Harms balansē uz pieļaujamā un nepieļaujamā robežas un pārvērš akadēmisku lekciju par ironiski zinātnisku eksperimentu ar sevi.

Fakelorisms / koncertizrāde
Especially Sad Music Orchestra

Lea Petersona - kontrabass
Sīms Sops - kontrabass
Kristina TalenaĀ - vijole
Mēlis Hainso - vijole
Tauno Valdna - flauta
Kalle Kleins - saksofons
Svens Kuntu - balss

ESMO eksistē kopš 1991. gada un līdz šim viņu mūzika ir atzīta par pilnīgi neklasificējamu. Paši mūziķi to dēvē par prozaisku traģiromantismu, kurā savijies džezs, roks, pankroks, klasiskā mūzika, folklora un ļoti daudz emociju! Katra igauņu bēdīgā orķestra uzstāšanās ir izrāde, kurai skatītājs vai nu atdodas pilnībā, vai arī vēro to kā uzjautrinošu farsu. Perfekti skaista melodija var būt tikpat dziļa un filozofiska kā sarežģīta psihoreālistiska disharmonija. Jūs stāvēsiet ar seju pret seju. Pats ar sevi.

Fakelorisms,Ā  šis skanīgais vārdu savienojums veidojies no vārda folklora un angļu fake - neīsts, mākslīgs. Šī būs igauņu mūziķu pirmā uzstāšanās Rīgā pēc tam, kad viņi apceļojuši vairākus ārvalstu festivālus un sajūsminājuši publiku ar savu neordināro uzstāšanos.

Atsauksmes

"Bēdīgs "Especially Sad" koncertā varētu būt vienīgi fakts, ka koncerta laiks paiet pārāk ātri." NĆ¼rnberger NachrichtenĀ 

Septembris

P

O

T

C

P

S

Sv

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

Ā IgauĆ²u vakars - 1
Ā IgauĆ²u vakars - 2
Ā IgauĆ²u vakars - 3
Ā IgauĆ²u vakars - 4
Ā IgauĆ²u vakars - 5

Atpakaļ   Uz augšu