Improvizācijas izrāde / cirks
Piedalās jaunās cirka skolas dalībnieki

Piektdien, 23. septembrī plkst. 21.00

"Grīvas mēbeles" - Daugavgrīvas iela 31/3
Biļetes cena: 3 Ls
Transports: 3.autobuss līdz pieturai "Lauksaimniecības mašīnbūves rūpnīca"

Ā 

Visu festivāla nedēļuĀ no 17. līdz 24. septembrim salona "Grīvas mēbeles" zālēs darbosies Jaunā cirka skola, kurā ar 15 jaunajiem Baltijas valstu cirka amatieriem, aktieriem un studentiem strādās dažādu jomu cirka mākslinieki no Somijas, Zviedrijas un Francijas. Šīs radošās darbnīcas uzdevums ir iepazīstināt ar jauno cirku kā neatkarīgu skatuves mākslas virzienu, kam piemīt ļoti augsts un unikāls potenciāls. Skolas laikā tiks mācītas dažādas cirka tehnikas, taču šīs tikšanās galvenais mērķis ir iepazīstināt ar jaunā cirka filozofiju un izrādes veidošanas principiem.

Ā 

Skolas rezultātā taps improvizācijas izrāde, ko kopā veidos meistarklases dalībnieki un pasniedzēji. Tā būs vienreizēja iespēja uz vienas skatuves redzēt jaunos māksliniekus no Baltijas valstīm un izcilos jaunā cirka pārstāvjus Villi Vallo, Kamilu Buatelu un Ūlu Granli.Ā 


Ville Vallo (Somija) /Ā žonglieris
Villes Vallo oriģinālo žonglēšanas stilu un tehniku ir ietekmējis steps, veci mūzikli, 20.gadsimta sākuma eksperimentālā māksla: futūrisms, Bauhaus, krievu modernisms. Izrādēs Ville žonglēšanu kombinē ar mūsdienu dejai tuvu kustību, spēcīgu video un audio materiālu. Ville Vallo ir strādājis kopā ar somu Maksu Komaro un Žeromu Tomā no Francijas, viņš ir viens no jaunā cirka pamatlicējiem, līderiem un virzītājspēkiem savā dzimtenē.


Kamils Buatels (Francija) / objektu mākslinieks
Pēc slavenās Annijas Fratellini cirka skolas beigšanas brīnumbērns Kamils Buatels četrus gadus uzstājās ceļojošās cirka kompānijās līdz nodibināja pats savu asociāciju La Mere Boitel. Lai arī pats Kamils uzsver, ka tas, ar ko viņš nodarbojas, nav cirks, mākslinieksĀ tiek uzskatīts par unikālu talantu jaunā cirka jomā, kas darbu ar objektiem savieno ar akrobātiku, deju, mūziku un filozofiju. Rīgā Buatels paralēli darbam cirka skolā kopā ar trīs franču māksliniekiem veidos savu jauno izrādi, kuras mērķis ir atklāt vēl nezināmas cirka šķautnes.


Ūla Granli (Zviedrija) / akrobāts, dejotājs
Ūla Granli ir viens no apdāvinātākajiem jaunajiem akrobātiem slavenajā zviedru kompānijā Cirkus Cirkƶr, mākslinieks vada arī savu cirka trupu. Ūlu izceļ viņa neizsmeļamā enerģija un brīnišķīga dejas, breika un akrobātikas sintēze.


Divas dienas ar skolas dalībniekiem strādās viens no vadošajiem jaunā cirka teorētiķiem un programmētājiem Eiropā Kristofs Blandins Esturnē no La Villette (Parīze).

Ā 

Septembris

P

O

T

C

P

S

Sv

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 
Ā