Ledus. Kolektīva grāmatas lasīšana ar iztēles palīdzību Rīgā / teĆ¢tris
Jaunais Rīgas teātris (Latvija)

Piektdien, 16. septembrī plkst. 18.30
Sestdien, 17. septembrī plkst. 18.30
Svētdien, 18. septembrī plkst. 18.30
Otrdien, 20. septembrī plkst. 18.30
Trešdien, 21. septembrī plkst. 18.30
Ceturtdien, 22. septembrī plkst. 18.30
Piektdien, 23. septembrī plkst. 18.30
Sestdien, 24. septembrī plkst. 18.30

Rakstniecības, teātra un mūzikas muzejs - Talsu iela 1

Izrādes ar tulkojumu angļu valodā 17. un 24. septembrī
Izrādes garums: 3h
Biļešu cena: Ls 8
Biļetes var iegādāties tikai JRT kasēs un pirms izrādes
Transports: 2. tramvajs, 7., 38. autobuss līdz pieturai "Eduarda Smiļģa iela"
Bērniem līdz 16 gadu vecumam skatīties neiesakām!

Pirmizrāde 2005.gada 16.septembrī

Režija, vizuālais tēls: Alvis Hermanis
Vizuālais tēls, foto: Monika Pormale
Zīmējumi: Harijs Brants
Piedalās: Sandra Zvīgule, Regīna Razuma, Inga Alsiņa, Iveta Pole, Jana Čivžele, Liena Šmukste, Gundars Āboliņš, Andris Keišs, Varis Piņķis, Ivars Krasts, Edgars Samītis, Aleksandrs Radzēvičs, Jevgeņijs Isajevs, Antons Zamišļajevs

ā€žKolektīva grāmatas lasīšana ar iztēles palīdzību Rīgāā€ ir krievu rakstnieka Vladimira Sorokina romāna ā€žLedusā€ iestudējums. Tas ir stāsts par īpatnu sektu ā€“ blondiem, zilacainiem ļaudīm, kas sabiedrībā meklē sev līdzīgos, sirdscilvēkus. Taču, lai kļūtu par vienu no izredzētajiem, ir jāiztur sarežģīts pārbaudījums. Ar ledus veseri tiek izklaudzinātas potenciālo grupas dalībnieku sirdis ā€“ tik ilgi, līdz viņi vai nu mirst, vai pasaka savu patieso vārdu. ā€žKolektīva grāmatas lasīšana ar iztēles palīdzību Rīgāā€ ir trešā un noslēdzošā daļa izrāžu triloģijai, ko vieno literārais materiāls un radošā komanda: režisors Alvis Hermanis un mākslinieki Monika Pormale un Harijs Brants.

Projekta pirmās daļas - iestudējuma ā€žKolektīva grāmatas lasīšana ar iztēles palīdzību Frankfurtēā€ pirmizrāde notika šī gada 22.janvārī teātrī SchauspielFrankfurt. Otrā daļa -  ā€žKolektīva grāmatas lasīšana ar iztēles palīdzību Gladbekāā€ - tika veidota speciāli starptautiskajam festivālam RuhrTriennale Vācijā, tajā piedalījās desmit Frankfurtes teātra aktieri un četrpadsmit Jaunā Rīgas teātra aktieri. Trešā projekta daļa pirmizrādi piedzīvo festivālā Homo Novus 2005.

Režisors Alvis Hermanis projektu ā€žLedusā€ raksturo šādi: ā€œGalvenā atšķirība ir telpas. Ja Gladbekā viss ir liels un milzīgs, tad Rīgā izrādi spēlēsim šaurās telpās, līdz ar to iestudējums būs intīms. Bet teksts nemainās, izrādes vēstījums nemainās. Tās nav trīs atsevišķas daļas, tās ir trīs versijas par vienu darbu. Telpa nosaka, kāds veidojas iestudējums, pati vide piedalās izrādē.ā€ Lietojot kino terminoloģiju, Frankfurtes izrādi varētu saukt par projekta vidējo plānu, Gladbekā dominē kopplāns ā€“ ar divdesmit četriem aktieriem un plašām vecas Rūras fabrikas telpām, ber Rīgas iestudējums tiek veidots tuvplānā, īpašu nozīmi piešķirot aktieru un skatītāju mijiedarbībai.

Režisors Alvis Hermanis un Jaunais Rīgas teātris pirmo starptautisku atzinību ieguva ar Nikolaja Gogoļa ā€žRevidentaā€ iestudējumu, kas 2003.gadā  tika izrādīts Zalcburgas teātra festivālā, iegūstot balvu Yong Directors Project. Tam seko iestudējumu ā€žRevidentsā€, ā€žGarā dzīveā€ un ā€žTālākā€ viesizrādes Vācijā, Francijā, Krievijā, Čehijā, Somijā, Šveicē, Austrijā u.c.

Septembris

P

O

T

C

P

S

Sv

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 
www.jrt.lv

"Ledusā€ FrankfurtƧ
http://www.schauspielfrankfurt.
de/spielplan/stueckinhaltzusatz.
asp?InhaltID=2536&ZusatzInhalt
ID=3036#
Ā 

http://www.ruhrtriennale.de/
de/programm/2005/das-eis/


http://www.die-deutsche-
buehne.de/kritiken/kritik
99.html